Ověřování věku

Na vybrané položky sortimentu prodávaného v obchodě atcdistribution.cz se vztahuje ZÁKAZ PRODEJE TABÁKOVÝCH VÝROBKŮ, KUŘÁCKÝCH POMŮCEK A ELEKTRONICKÝCH CIGARET OSOBÁM MLADŠÍM 18-ti LET dle ustanovení zákona 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

U těchto položek máme zákonnou povinnost při jejich prodeji ověřit způsobilost kupujícího k nákupu, tj. ověřit, zda je starší 18-ti let.

Ověření věku probíhá automaticky při dokončování objednávky prostřednictvím služby Adulto.

Nezávisle provozovaná služba Adulto jako AVS (Adult Verification System) je partnerem společnosti Bankovní identita, a.s.. Ověřuje pro e-shopy věk nakupujících prostřednictvím bankovní identity, přihlášením přes MojeID nebo ověřením dokladů totožnosti. Klienti bank Air Bank, Banka CREDITAS, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank mohou na portále Adulto využívat ověření bankovní identitou. Adulto je členem asociace APEK a je držitelem certifikace ISO 27001, mezinárodního standardu pro systémy řízení bezpečnosti informací.

Pokud se ve vašem nákupním košíku nachází zboží, na které se vztahuje omezení prodeje, budete před dokončením objednávky přesměrováni na portál Adulto, kde ověříte svůj věk:

  • přihlášením k ověřenému účtu MojeID
  • bankovní Identitou
  • pomocí strojového zpracování fotografie dokladu totožnosti

Portál Adulto našemu systému poskytne informaci o výsledku ověření a pokud kupující požadavky na minimální věk splní, náš systém objednávku běžným způsobem dokončí, v opačném případě dokončení nákupu neumožní.

Společnost ATC distribution s.r.o. není provozovatelem systému ověření věku a v souvislosti s ověřením věku neukládá žádná data ani informace vč. informací souvisejících s vašimi doklady. V rámci plnění zákonné povinnosti delegujeme ověření věku na specializovanou externí službu Adulto, která našemu internetovému obchodu zpětně poskytuje pouze informaci o výsledku ověření.

Detailní informace o podmínkách a způsobu fungování systému Adulto najdete na stránkách https://adulto.cz/zakaznici/

Používáme ověření věku Adulto